+48 507 063 633 kontakt@oxilia.pl

Otwórz certyfikowany gabinet z komorą hiperbaryczną lub kup komorę do domu dla siebie i bliskich.

 

Zobacz jak prosto i praktycznie można
korzystać z domowych sesji tlenowych

Zastosuj sesje tlenowe we własnym domu dzięki komorze hiperbarycznej!

Jej prosta obsługa oraz wszechstronne działanie, to krok ku lepszej kondycji fizycznej oraz regeneracji.

Zobacz jak wyglądają nasze komory hiperbaryczne oraz dodaktowe akcesoria:

Dzięki wszechstronnemu zastosowaniu już dzisiaj możesz zadbać o kondycję fizyczną i regeneracje.

Jak działa komora hiperbaryczna?

Tlenoterapia hiperbaryczna (HBOT) polega na wzbogacaniu organizmu w czysty tlen podawany pod ciśnieniem wyższym niż to w otoczeniu. 

Pacjent oddycha czystym tlenem podawanym z koncentratora, za pomocą wąsów lub maski tlenowej. W komorze ciśnienie podnosi się do 1,3 ATA.

Głównym efektem jest podniesienie ciśnienia parcjalnego tlenu w tkance. Zwiększenie ilości tlenu, zarówno we krwi, jak i w osoczu, powoduje lepsze ukrwienie tkanek, w tym tkanki mózgu. Przyspieszony metabolizm eliminuje dużą ilość toksyn, które mają swój udział w rozwoju wielu chorób.

Na co działa komora hiperbaryczna?

Naukowcy doszli do wniosku, że większość dolegliwości, z jakimi zmagają się współcześnie ludzie, jest spowodowanych niedoborem tlenu na poziomie komórkowym. Zanieczyszczone powietrze, przetworzona żywność i płytkie oddychanie – to wszystko może prowadzić do przewlekłego niedotlenienia organizmu. Taki stan daje toksynom możliwość rozwoju i osłabienia całego układu odpornościowego. Chociaż większość tlenu przyjmujemy z powietrza wokół nas, głębokie wdychanie i wydychanie nie wystarczają do poprawienia stanu niedotlenionych komórek. Terapie oksydacyjne generują ilość tlenu niezbędną do zwalczania chorób i opóźniania procesu starzenia.

Jak często stosować zabiegi w komorze hiperbarycznej?

Zabiegi w komorze hiperbarycznej można wykonywać codziennie, daje to najlepsze efekty terapeutyczne. Dla osób, które są mniej dyspozycyjne proponujemy zabiegi przynajmniej 3 razy w tygodniu.

Jeżeli jesteś sportowcem możesz korzystać z zabiegów sporadycznie np. w ramach wzmocnienia przed ważnym treningiem lub w ramach regeneracji organizmu po zawodach sportowych.

W niektórych przypadkach możliwe jest wykonywanie nawet dwóch sesji dziennie, pod warunkiem, że pomiędzy ostatnią dekompresją, a kolejną kompresją miną minimum 4 godziny.

Jak wiele sesji w komorze hiperbarycznej pozwoli mi uzyskać oczekiwane efekty?

To zależy, jakie doskwierają Ci dolegliwości. Zazwyczaj, do uzyskania pożądanych efektów zalecamy minimum trzy sesje kuracji. Natomiast w ciężkich przypadkach polecamy skorzystanie z pakietu dwudziestu zabiegów.

Nowe Technologie to firma, która jest największym dystrybutorem komór hiperbarycznych w Polsce. Każda komora hiperbaryczna posiada niezbędną dokumentację i certyfikację na rynku europejskim. W naszej ofercie znajdują się komory hiperbaryczne oraz koncentratory tlenu.

Dołącz już dziś do POLSKIEJ SIECI GABINETÓW HIPERBARYCZNYCH gabinethiperbaryczny.pl

Po więcej informacji zapraszamy do kontaktu telefonicznego: