+48 507 063 633 kontakt@oxilia.pl
Wróć do zdrowia po chorobie lub urazie

Czym jest WIBROTERAPIA?

Wibroterapia to forma terapii leczniczej
i profilaktycznej, zaliczanej do zabiegów fizykoterapeutycznych. Leczenie wykorzystuje naturalne, wszechobecne w środowisku wibracje

W czasie leczenia, w odpowiedzi na wibroterapię, organizm zostaje zmuszony do odpowiednich reakcji ogólnych i miejscowych. Rehabilitacja przebiega w tkankach bezpośrednio poddanych terapii
i ogólnoustrojowo, wywierając wpływ na narządy wewnętrzne. Wibroterapia to dynamiczna i szybka rehabilitacja. Pierwsze efekty leczenia zauważa sią już po 3 dniach. Głównym celem jest zwalczanie bólu, zwiększone ukrwienie, poprawa napięcia mięśniowego oraz działanie metaboliczne.

 

Jej prosta obsługa oraz wszechstronne działanie, to krok ku lepszej kondycji fizycznej oraz regeneracji.

Co stanie się z Twoim ciałem, jeśli będziesz regularnie stosować zabiegi #wibroterapia o odpowiednio dobranych parametrach z wykorzystaniem medycznego sprzętu?

1. Poprawa

Poprawi się Twoje krążenie oraz zwiększy poziom tlenku azotu we krwi, który pobudza naczynia do rozszerzania

2. Pokonasz ból

Z jednej strony wibroterapia modyfikuje drogę sygnału bólowego, dzięki czemu łagodzi lub całkowicie redukuje ból, a z drugiej – pozwala zwalczać przyczynę bólu: stany zapalne tkanki łącznej.

3. Polepszenie

Polepszy się praca Twojego układu limfatycznego.

4. Przyspieszenie

Przyspieszysz przemianę materii.

5. Sprawność

Poprawisz swoją sprawność.

Wskazania

 • stwardnienie rozsiane
 • obrzęk limfatyczny
 • miażdżyca
 • nadciśnienie tętnicze
 • pajączki, żylaki, zimne stopy i dłonie, różnego rodzaju schorzenia krążenia
 • kontuzje po treningach
 • chroniczny ból
 • cellulit
 • ból mięśni i stawów
 • zwyrodnienia stawów kolanowych
 • reumatoidalne zapalenie stawów
 • osteoporoza
 • dolegliwości kardiologiczne
 • powikłania po COVID-19
 • depresja
 • owrzodzenia i przewlekłe rany
 • słaba wydajność układu oddechowego
 • mgła mózgowa
 • zaburzenia głosu

Przeciwwskazania

Wibroterapia to zabieg bardzo bezpieczny, jednak istnieją do niego pewne przeciwwskazania. Najlepiej ich listę sprawdzać u producentów danego sprzętu. Vitberg podaje, że przeciwwskazaniami do stosowania aparatu są przede wszystkim:

– świeżo przebyty zawał serca i udar mózgu,
– choroby naczyń krwionośnych w zaawansowanych stadiach (miażdżyca, zakrzepica, tętniaki),
– stany zapalne w fazie ostrej, wywołane przez bakterie, grzyby i wirusy, w tym zmiany zapalne skóry i ropnie,
– stany po takich urazach, jak złamania kości, zerwania ścięgien – należy wstrzymać się ze stosowaniem wibroterapii do czasu pełnej regeneracji,
– aktywny proces nowotworowy,
– epilepsja,
– zaawansowana kamica nerek i pęcherzyka żółciowego.

Programy terapeutyczne Vitberg RS Aparat Bazowy.

 

Jak działa Program Cardio?

Program Cardio został zaprojektowany aby wspomagać pracę Twojego układu krążenia. Program generuje specjalnie dobrane wibracje, o niskiej intensywności, po to aby wspomagać przepływy krwi w tętnicach; zmniejszyć sztywność tętnic i poprawić wskaźniki rytmu serca.
Niepowtarzalny charakter bodźca w programie Cardio ma na celu zapobieganie rozwojowi zmian miażdżycowych i powikłań zakrzepowo-zatorowych,
które nieleczone, mogą prowadzić do choroby wieńcowej lub zawału. Zabieg w pozycji Cardio może stanowić element rekonwalescencji i skutecznie uzupełniać rehabilitację kardiologiczną.

Jak działa Program Neuro
Program Neuro stworzyliśmy aby wspomagać terapie przeciwbólowe. Jest również znakomitym przygotowaniem do rehabilitacji neurologicznej.
Wypróbuj a przekonasz sie jak bardzo jest relaksujący. Pomaga chorym w zaburzeniach neuropoznawczych, uspakaja. Stosowany przed snem, poprawia jakość snu. Wykorzystywany jest przez terapeutów w leczeniu zaburzeń równowagi. Odpowiednio dobrany bodziec wibracyjny, oddziałuje na wiele skórnych
mechanoreceptorów, poprzez odruch toniczny rozciąga mięśnie, aktywuje je i selektywnie pobudza pierwotne zakończenia wrzecion mięśniowych,
powodując ich aktywację.
Jak działa Program Oxy?
Program Oxy stworzyliśmy po to, aby pomóc Ci w oddychaniu, szczególnie w schorzeniach takich jak: COVID-19, mukowiscydoza, przewlekła obturacyjna choroba płuc, astma oraz inne. Zabiegi wibroterapii wykorzystujące pozycję na brzuchu wpływają na zwiększenie objętości płuc i elastyczności ściany klatki piersiowej oraz ogólną poprawę objętości oddechowej. Lekko uniesiona pozycja w trakcie zabiegów, w połączeniu z programem Oxy, pomoże zapobiegać zrostom i deformacjom w układzie oddechowym, zwiększyć siłę mięśni oddechowych, przywrócić funkcję prawidłowego oddychania.
Wypróbuj skuteczną metodę rehabilitacji oddechowej, a już po pierwszych pięciu zabiegach zauważysz poprawę.
Jakie jeszcze moduły ma Vitberg?
 

∞ Połączenie Modułu Nogi RS z Aparatem Bazowym RS tworzy jedno z najskuteczniejszych urządzeń do drenażu limfatycznego na rynku.
∞ Połączenie Modułu Kolana RS z Aparatem Bazowym RS pozwoliło stworzyć unikalne w skali świata urządzenie do masażu dołów podkolanowych
    i kolan.
∞ Połączenie Modułu Biodra RS z Aparatem Bazowym RS tworzy nowe, skuteczne rozwiązanie do masażu bioder, pośladków i ud.
∞ Połączenie Modułu Brzuch RS z Aparatem Bazowym RS tworzy unikalny, zaawansowany wyrób medyczny do terapii schorzeń metabolicznych przy:
    cukrzycy, zaparciach, otyłości itp.
∞ Połączenie Modułu Plecy RS z Aparatem Bazowym RS to najbardziej mobilne urządzenie medyczne do terapii pleców przy: rwie kulszowej, lumbago,
    korzonkach itp

Mechaniczna wibracja jest tradycyjną i bezpieczną terapią fizyczną, która jest powszechnie akceptowana w leczeniu chorób, rehabilitacji oraz medycynie sportowej. Nie koliduje z innymi metodami (jak na przykład leczeniem farmakologicznym) a zatem można ją stosować dodatkowo przy zabiegach konwencjonalnych.

Oscylacyjno-cykloidalne bodźce fizykalne, wykorzystywane w produktach firmy Vitberg są unikatowe, bezpieczne, monitorowane i nieustannie badane.

Jesteśmy dystrybutorem Vitberg na terenie województwa mazowieckiego.
Przyjdź do naszego Studia i przetestuj swój Vitberg.
Po więcej informacji zapraszamy do kontaktu telefonicznego:

+48 507 063 633